Rigor Z'de Hayatta Kalmak kurallara bağlıdır:


RigorZ, İlk Türkçe Dil Destekli Hayatta Kalma Ve Zombi MMO Oyunu...
Şimdi Test Etme Zamanı !
Yaklaşık 5 Sene Önce ... Bir Cuma Akşamı. İnsanları Mutasyona Uğratan O Virüsün Yayıldığı Akşam. Salgın Hastalıklı İnsan Sayısı %95, Hayatta Kalmak Gittikçe Zorlaşıyor, Her Geçen Gün Yayılıyordu.
Bu Lanetle Beraber , İnsanlarda Korku, Piskolojik Bunalım, Hatta İntiharların Sayısı Bir Hayli Fazlaydı. Arazide Kalan Sağlıklı İnsanların Bunu Durdurması Gerekiyordu , Bunun İçin Bir Plan Kurdular.
Planın Çıkış Noktası ; Birlik! ... Ama Hepsinden Önce Bu Yiğitlere Yiyecek , Silah , Su Gerekiyordu.
Sağlıklı İnsanlar Zombilerle Savaşmak Ve Hayatta Kalma Mücadelesi Vermek Zorundalar!
* Her Karar Çok Önemlidir, Yaşatır Yada Öldürür !


 Herkese merhabalar RigorZ ve zombi seveler! Bu yazımda sizlere dışardan oynaması kolay görünsede içine girince oldukça zorlandığımız RigorZ’nin püf noktalarından bahsedeceğim.

RigorZ indiren herkesin mutlaka bir kere okumasını düşündüğüm bu yazıma hemen başlıyoruz!

İmage

İlk Deneyim ve Gizlenerek Seyahat

Kural 1 - El Feneri Ölüm Getirir!

Oyuna ilk girdiğinizde elinizde genelde bir el feneri bulunur.El fenerim var hemen yakayım etrafımı daha rahat göreyim diye bir yanılgıya asla düşmeyin.Oyunda en çok dikkat çeken şey el feneridir ve haydutlar tarafından çok rahatlıkla fark edilmenizi sağlar.Bu yüzden feneri unutun!

Kural 2 - Orman Sandığınızdan Güvenli

Evet ilk başladığınızda doğal olarak yeni eşyalara ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden en yakın yerleşim yerine yürüyerek gitmeniz gerek. En güvenli bölge ise yol köşeleri ve ormanlardır. Açıktan gitmeye çalışırsanız, ölürsünüz!..

Kural 3 - İnsan Görürseniz Yaklaşmayın

Evet üstünüzde hiç birşey olmasa bile insanlara güvenip yaklaşmayın yoksa sonu kötü bitebilir. Haydut olan bazı kişilerce katledilebilirsiniz. Görünmeden uzaklaşın.

İmage

Aman Zombi Canım Zombi

Kural 1 - Zombiye Bir Kişi Saldırır!

Bir grup veya arkadaşlarınızla oyunu oynuyorsanız bir zombiye bir oyuncu dalmalı. Neden derseniz zombiyi keserken birbirinize vurabilirsiniz (%80) buda sizi dışardan oldukça noob gösterir. Arkadaşınıza verdiğiniz hasardan bahsetmiyorum bile!

Kural 2 - Yat, Kalk, Sürün!

Zombilerin arasından nasıl çaktırmadan geçerim diye düşünüyorsanız hemen yere “Z” tuşuyla yatın ve sürünün. Ayrıca “CTRL” ile çömelebilirsiniz de, bunu kendi göz kararınızla anlarsınız zaten. Sürünmek her zaman en az ses çıkartan yöntemdir. Zombilerin burunlarının dibinden sürünerek geçebilirsiniz, çoğu zaman sizi fark etmezler. Ama eğer fark ederlerse, sizin ayağa kalkmanız için geçen sürede ciddi hasar alabilirsiniz.

Kural 3 - Zombi Sese Duyarlı Bir Mahluksa, Ateş Açmak Angutluktur

Evet zombi sese duyarlı bir yaratık olduğu için şehrin içinde ateş açmanız ölümünüzü hazırlamanız anlamına gelir. Bu yüzden zombileri çekiç, bıçak veya sopa gibi ses çıkarmayan silahlarla öldürmeye bakın.

Kural 4 - Zombi Kendi Boyundan Uzun Bloklara Tırmanamaz

Evet sizi zombi kovalarken bir arabaya çıkmanız hiç bir şeyi çözmez çünkü zombi kendi boyunu geçmeyen her bloğa tırmanıyor. Bu yüzden sizi kurtaracak tırmanma yeri ya bir minübüs ya da birden fazla dizilmiş depo kasaları.

İmage

PVP - Haydutlarla Çatışma

Kural 1 - Uyursan Ölürsün!

Aynen öyle, eğer haydutlarla kapışayım bir iki adam öldüreyim diyorsanız gönül gözünüz bile açık olmalı.Yani iz sürmede iç güdüler bile çok önemli. Kendimden örnek vermek gerekirse Onur’la (MyMoon) genel olarak Campos City’nin marketinde dolaşırız ve 2vs5 çatışmadan kayıpsız ayrıldığımızı bilirim. Aşırı derecede taktik bol mühimmat ve takım oyunu size çatışmayı kazandırır.

Kural 2 - Kurşunlar Uzaktan Daha Az Hasar Verir

Çatışmaya girmeden önce iki kere düşünmelisiniz çünkü silahlar genelde uzaklığa göre hasar azalması gösterir. Rakibin yakın mesafeye girmesini beklemek ya da pistolle ateş etmek mantıklı hareketlerdir.

Kural 3 - Sniper’dan Kurtulan Adam

Arkadaşlarımın gözümün önünde vurulmasına rağmen defalarca kez sniperlardan kaçan birisi olarak tecrübelerimi anlatmak gerekirse; tok ve büyük gürültüyle patlayen bir ses duyarsanız %70 pompalı %30 sniper’dır. Eğer sniper’sa zaten ekipten bir kişi vurulmuş eşyaları zart diye yerlere dökülmüştür.

Merminin geldiği yeri az çok anlamışsınızdır anlamasanız bile oturup arkadaşınızın eşyalarını toplamaya çalışmayın ya da nerden ateş ediyolar diye bakınmayın DİREK KOŞUN. Evet nereye olursa zik zaklar çizerek koşun ve siper bulduğunuzda yatın yere.Sonrası ise size kalmış durup gelenlerle çatışmak mı istersiniz yoksa oyundan çıkmak mı karar size kalmış.

Kural 4 - Sözünüzü Dinlemeyen Gurup Üyesi

Gurubu tehlikeye atan üyeniz varsa yanınızdan da gitmiyorsa vurun gitsin. En güzel ve kısa çözümdür kendisi.

İmage

Güvenli Bölgeler

Kural 1 - Fazladan Eşya Taşıma

Fazladan eşyanız varsa haritada bulunan 3 yuvarlak bölgeden birine giderek global envanterinize saklayabilirsiniz.

Kural 2 - Güvenli Bölge Giriş-Çıkışlarına Dikkat

Genellikle bazı akıllı kişilikler bu bölgelerin hemen dışına yasak olmasına rağmen pusu kurabiliyor bu yüzden dikkatinizi üst seviyede tutunuz.

Kural 3 - Vazgeçmeyin

Oyunun en büyük kuralı ölseniz bile vazgeçmeyin zamanla sizde deneyimli bir zombi avcısı ya da haydutlarla kapışan birisi olabilirsiniz.

Bu yazıda size kısaca Rigor Z’de hayatta kalmak için dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık. Bu kurallara uymanız menfaatiniz icabıdır. İyi avlar!
  

 

 


RigorZ, İlk Türkçe Dil Destekli Hayatta Kalma Ve Zombi MMO Oyunu. RigorZ GC Points GC, Dolars ucuz ve Hızlı 7/24 satın alabilirsiniz.

 

 

RigorZ Hakkında !

RigorZ, GC Points Satın alma Sitesi, Rigor Z GC Dolars Ürünlerini Sitemizdeki Güvenli Ödeme Yöntemleri ile 7/24 satın alabilirsiniz.

Oyun Adı: Rigor Z

Oyun Sloganı: Yaşamak İçin Öldür !
Oyun Türü: FPS ve TPS
Oyun Konusu: Hayatta Kalma - Zombi İstilası
Oyun Dili: Türkçe
Grafik: Bilgisayar Performansına Göre Değiştirilebilir Ultra Seviye Grafik.
Kayıt Ücreti: Ücretsiz
Açılış Tarihi: 10.06.2013

Minimum Sistem Gereksinimleri:
- Çift Çekirdekli 2,4 GHz İşlemci
- 128 MB Ekran Kartı
- 1 GB RAM
- 3 GB Harddisk Alanı
- Windows XP

Önerilen Sistem Gereksinimleri:
- Dört Çekirdekli 2,4 GHz İşlemci
- 768 MB Ekran Kartı
- 3 GB RAM
- 3 GB Harddisk Alanı
- Windows 7

Oyun Özellikleri:
- PvE ve PvP.
- 2 Adet Çok Büyük Dünya Haritası.
- Çeşitli Silahlar, Bıçaklar, Yiyecekler, İçecekler, Tıbbi Malzemeler, Zırhlar, Ek Silah Donanımları.
- FPS ve TPS Bakış Açılarına Anlık Geçiş.
- Korumalı Alanlar.
- Market ve Depo.
- Klan Sistemi.
- Köyler, Kasabalar, Şehirler, Askeri Alanlar.
- Gerçeksi Oyun İçerikleri.
- Çeşitli Engeller ve Kasa Kurabilme.
- Ölen Oyuncuların Üzerindeki Tüm İtemlerin Düşmesi.
- Yüzlerce Müthiş Özellik.

Rigor Z arkadaşlarınızla veya tek başınıza şimdiye kadar hiç görmediğiniz derecede büyük haritalarda hayatta kalmak için zombilerle savaşacağınız, kendinizi geliştirip rakiplerinize meydan okuyacağınız bir "Hayatta Kalma" oyunudur.Add to del.icio.usDigg!Share on Google BuzzShare on FacebookReddit!Stumble it!Share on Twitter